Vítejte na mé webovce. Jmenuju se (X)Pavel a udělal jsem tento web pro ty co hrají minecraft a různě na něm dováději a potřebuji nápady jak tam trollit apdb.
Zde máš plno věcí: Tipy, návody atd. a hlavně wikipedii na celý minecraft.
Muj%20YT%20kanal

Share


Follow%20Me%20on%20planetminecraft.com
Založen: 18.09.2013 v14:26:04
optimalizace PageRank.cz
CZIN.eu
 CZIN.eu                     

Shout
Boad


Jak se ti líbí web?

suprový. (10 | 67%)
nic moc (1 | 6%)

ANKETA 3Klikni SEM a hlasuj v anketě,
nebo klikni SEM a zobraz hlasy.

{SOUTĚŽ DNE}: Chceš Originální minecraft zdarma ode mne?

ZKRÁCENÁ URL ADRESA TOHOTO WEBU:

                      

Chceš se juknout online na svůj skin? Tak klikni SEM

 
 
 
© Miner717™ 2013-2014. Všechna práva vyhrazena.

Dimenzemi se v Minecraftu označují rozdílné světy, z nichž každý má specifické vlastnosti a lze se do nich dostat jen pomocí speciálního portálu.


I. Dimenze - Overworld

Overworld

V této dimenzi se hráč na začátku hry objeví a také se zde oživuje při případné smrti. Tento svět má nejvíce možností, je ze všech světů největší a je zde rozlišenden a noc. Vyznačuje se rozličnými biomy, četnými strukturami a také se zde spawnuje nejvíce mobů. Tento svět má 256 bloků na výšku - nad, ani pod tuto hranicí už nelze bloky pokládat; spodní strana je pokryta 5 kostek tlustou vrstvou bedrocku, který nelze v normální hře zničit. Ohledně velikosti světa se zhruba ve stejné četnosti objevují jak názory takové, že je svět nekonečný a když jím hráč prochází, automaticky se dogenerovává, nebo takové, že je svět ohraničen bílou neprostupnou mlhou, tak i takové, že svět je obklopen velkým oceánem, kterým sice lze plout, případně plavat, ale po uražení určité vzdálenosti se avatar zcela přestane pohybovat. Není ale třeba se bát, že vám svět přestane stačit; pro úplné zpracování prostoru mapy ( myšleno před verzí 1.6 ) byste potřebovaly i při maximálním hraní mnoho let, a takových je v celém Overworldu minimálně 256.


Biomy

Základních biomů je deset : Les, Prales, Poušť, Oceán, Planiny, Bažiny, Tundra, Zimní les, Kopce a Houbový ostrov; ale setkat se můžete i s biomy technickými, např.: Oáza, Houbové pobřeží, Řeky atd. Podle biomů se spawnují různí mobové : z těch pasivních prasataovcekoněslepicekrávy a tygři; neutrální jsou například vlci v biomu Zimního lesa, nebo Endermani ( s těmi je to ovšem trošku složitější ) ; a agresivsní mobové, kteří se spawnují pouze ve tmě, s vyjímkou houbového ostrova, na kterém se spawnují pouze krávomůrky a pavouka, který se za denního světla stává mobem neutrálním.

Více na "Biomy".


Struktury

V první dimenzi se generuje několik struktur; lze tomu sice zabránit, ale z vlastní zkušenosti bych vám to nedoporučoval. Ve většině struktur je buď zvýšená šance ke spawnování příšer, nebo se zde spawnují mobové pro ně specifičtí, každá z nich ale nabízí několik výhod, se kterými je následná hra mnohem zajímavější. Mezi volitelné struktury patří např. Vesnice, ve kterých se spawnují vesničani; Staré zříceniny, ve kterých se objevují duchové; a opuštěné doly, ve kterých lze narazit na jeskynní pavouky. Mezi struktury, které deaktivovat nelze patří například Stronghold.

Více na "Struktury".


II. Dimenze - Nether ( Peklo )

Nether

V této dimenzi není rozlišen den a noc, nelze zde vylévat vodu a mobové se zde chovají poněkud odlišně od těch z Overworldu. Jediná struktura, která se zde zatím ( 23. 9. PO zář. 2013 ) generuje je Pekelná pevnost ( Neher fortress ) ; tuto strukturu nelze deaktivovat. Peklo je tvořeno převázně netheritem a lávou; zabiomy by se daly označit jeskynní chodby a jeskyně, ve kterých jsou ohromná lávová jezera, ložiska světlitu a lávopády; po stěnách jeskyně jsou velké římsy, do kterých jeskynní chodby většinou ústí.


Mobové

Zombie pigmani jsou zmutovaným křížencem prasete a zombie, jak už sám název napovídá a taky tak vypadají. Jsou neutrální a útočí ve skupinách.

Magma slizouni se spawnují velmi zřídka a stejně jako slizouni z první dimenze se po zabití rozpadají na čtyři menší slizouny. Dropují lávovou pěnu.

Ghast je agresivní mob, který létá ve velkých jeskyních a střílí po hráči ghastovy koule ( pro vtipálky jsem měl na myslí itemy ) . I přes malý počet HP je velmi těžké ho zabít, mimo jiné i kvůli výšce, ve které se pohybuje.

Blaze se nespawnuje jako ostatní příšery volně, ale pouze u [[Monster spawner/cz|spawnerů] v pekelných pevnostech. Umí létat.

Dříve šel wither kostlivec vytvořit pouze použitím spawnovacího vejce kostry v pekle, ale od verze 1.6 se objevuje volně v pekelných pevnostech. Je tři bloky vysoký a dropuje hlavy wither kostlivce, potřebné k sestavení Wither bose.

Více na "Mobové".


III. Dimenze - End

End

Tato dimenze je od dvou předchozích odlišná v několika ohledech. Je tvořena z enderitu a kromě obsidiánových věží se zde nevyskytuje žádný jiný prvek. Celá dimenze je jedním nevelkým levitujícím ostrovem a její spodní část není ohraničena bedrockem, takže je z ní možné volně přepadnout. Spawnují se zde pouzeendermani a drak, který se ale zrodí pouze jednou. Od první a druhé dimenze se liší také tím, že ačkoli se zabitý drak znovu nespawne, po použití jiného endportálu se váš avatar objeví v nové dimenzi, nezměněné vašimi předchozími aktivitami a žijícím drakem.

Více na "End".

Minecraft-Sales.jpg
Minecraft-Sales.jpg
UŽITČNE ODKAZY
||
||
||
||
||
V
Html doplnky


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one